Командний рядок – потужний інструмент для автоматизації та спрощення багатьох завдань, які виникають під час адміністрування комп’ютера з операційною системою Windows. У цій статті ми розглянемо команди DEL, ERASE, RD і RMDIR. З їхньою допомогою ви зможете видаляти файли і папки прямо з командного рядка.
Якщо вам потрібно видалити файл через командний рядок, то для цього потрібно використовувати команду DEL або ERASE. Ці команди є синонімами і працюють однаково. Ви можете отримати детальну інформацію про ці команди, якщо введете їх у командний рядок із параметром “/?”. Наприклад, ви можете ввести “del /?” і в консоль виведеться вся основна інформація про команду del.
Команда DEL (або ERASE) призначена для видалення одного або декількох файлів і може приймати такі параметри:
Для того щоб змінити диск, потрібно просто ввести букву диска і двокрапку. А для переміщення по папках потрібно використовувати команду “CD”.
После того как вы попали в нужную папку можно приступать к удалению файлов. Для этого просто введите команду DEL и название файла.
del test.txt
Також, за необхідності ви можете видаляти файли, не переміщаючись по папках. У цьому випадку потрібно вказувати повний шлях до документа.
del e:\tmp\test.txt
Аналогічним чином до команди DEL можна додавати й інші параметри. Комбінуючи їх ви зможете створювати дуже потужні команди для видалення файлів через командний рядок Windows. Нижче ми наводимо ще кілька прикладів.
Знищення всіх файлів у корені диска D:
del D:\
Знищення всіх файлів із розширенням “txt” у корені диска D:
del D:\*.txt
Знищення всіх файлів у папці d:\doc (документи з атрибутами будуть пропущені):
del D:\doc
Знищення всіх файлів з атрибутом “тільки для читання” і розширенням “txt” у папці d:\doc:
del /A:r d:\doc\*.txt
Для видалення папок існує окрема команда RD або RMDIR (скорочення від англійського Remove Directory).
Команди RD і RMDIR є синонімами і призначені для видалення папок. Вони можуть приймати такі параметри:
Наприклад, для того щоб видалити папку, достатньо ввести команду RD і назву папки. Наприклад:
rd MyFolder
Якщо папка містить вкладені папки або файли, то під час її видалення буде виведено помилку “Папка не порожня”.
Для розв’язання цієї проблеми до команди RD потрібно додати параметр “/s”. У цьому разі видалення проходить без проблем, але з’являється запит на підтвердження видалення. Наприклад:
rd /s MyFolder
Для того щоб видалення дерева папок пройшло без появи запиту на підтвердження, до команди потрібно додати параметр “/q”. У цьому разі папка видаляється без зайвих запитань. Наприклад:
rd /s /q MyFolder
Також команда RD може приймати відразу кілька папок, для цього їх потрібно просто розділити пропуском. Наприклад, щоб одразу видалити
rd Folder1 Folder2
Якщо ж вам потрібно видалити через командний рядок папку, яка сама містить пробіл, то в цьому разі її назву потрібно взяти в подвійні лапки. Наприклад:
rd “My Files”
Комбінуючи команди DEL і RD, можна створювати потужні скрипти для очищення і видалення папок в операційній системі Windows.
У консолі PowerShell ви можете використовувати розглянуті вище команди DEL і RD, або “Remove-Item” – власну команду (командлет) PowerShell. За допомогою цієї команди можна видаляти можна видаляти файли, папки, ключі реєстру, змінні та інші об’єкти.
Наприклад, для того щоб видалити файл або папку в консолі PowerShell можна використовувати команду:
Remove-item file.txt
Remove-item MyFolder
Термічна обробка металів є невід’ємною частиною багатьох виробничих процесів. Вона забезпечує поліпшення фізичних, хімічних і механічних властивостей матеріалів
ДетальнішеКористування гарячими клавішами на MacOS може значно покращити вашу продуктивність, дозволяючи швидко виконувати різні дії без використання миші. Ось найважливіші [...]
Локальні сервери відіграють важливу роль у розробці веб-сайтів та додатків, дозволяючи розробникам тестувати свої проекти в умовах, максимально наближених до [...]
ДетальнішеДізнайтеся, як уникнути перенаправлення на російський піддомен AliExpress та перейти на глобальну версію сайту. Покрокові інструкції для зручного доступу в Україні.
Детальніше